Architektura 21szego wieku : Centrum Edukacyjne w Warszawie / Łukasz Iwan

Dzięki uprzejmości Łukasza Iwana Zaprojektowany przez Łukasza Iwana centrum edukacyjne jest poświęcone młodzieży z Pragi w Warszawie.
Podstawowym założeniem projektu jest zintegrowanie budynku z sąsiednią szkołą podstawową w celu stworzenia bazy danych umożliwiającej rozwijanie talentu wśród młodzieży.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Najtrudniejszą częścią projektu było połączenie budynku z sąsiednimi domami letniskowymi z końca XIX wieku; budynki, które są skromne w szczegółach, ale przejawiają cechy charakterystyczne dla śródmiejskich kamienic.
Według badań historycznych spisek przed wojną został zajęty przez portal, którego tylko pozostałości są dziś obecne.
Brak dokumentacji zmusił projektanta do tego, aby nie odbudowywał bramy, ani nie naśladował jej, ale zaproponował nową strukturę z notatką poprzedniej.
Dzięki uprzejmości Łukasza Iwana Delikatne środowiska historycznych budynków miejskich zasługują na szczególne traktowanie przy wdrażaniu nowych konstrukcji.
Tak więc decyzja podziału elewacji frontowej na dwie części, dolna: w pełni przezroczysta szklana ściana z dwoma filarami przypominającymi stary portal i górny: biała, półprzezroczysta perforowana ścianka panelowa, która działa różnie w zależności od oświetlenia .
W ciągu dnia frontowa elewacja wydaje się pustą, skromną ścianą, która działa jako tło dla otaczającej architektury.
Z drugiej strony, w nocy budynek staje się przezroczysty, delikatny z zadowoleniem, ponieważ działa jako zaproszenie dla studentów.
Dzięki uprzejmości Łukasza Iwana Podziały i proporcje fasady zostały szanowane i dobrze odzwierciedlone w architekturze centrum edukacyjnego.
Poprzez podzielenie budynku na trzy strefy, z lekko cofniętą częścią środkową, budynek uzyskał podobne proporcje do typowej niższej klasy kamienicy na Pradze.
Dwuspadowe dachy z identycznymi zboczami do sąsiednich budynków, a także ogólne wysokości były istotnymi elementami pasującymi do historycznej architektury.
Architektura budynku odzwierciedla otaczające budynki, powtarza swoje zasady przy użyciu nowoczesnych środków, uzupełniając istniejące sąsiedztwo przy jednoczesnym wykorzystaniu najlepszych współczesnych technologii.
Dzięki uprzejmości Centrum Edukacyjnego Łukasza Iwana ideologicznie składa się z trzech części.
Pierwsza część, zwrócona w stronę ulicy Ząbkowskiej, jest otwarta dla publiczności, zwłaszcza dla młodzieży, w której znajduje się kawiarnia, multimedialna biblioteka i studio do odrabiania zadań domowych.
Na piętrze znajduje się również biblioteka z czytelnią.
Druga część jest na terenie szkoły.
Jego funkcją jest edukacja w ścisłym tego słowa znaczeniu, w ramach której odbywa się szereg zajęć i kursów.
Istnieje również wielofunkcyjna sala, która służy do organizowania spotkań, prezentacji studentów filmów animowanych i innych prac z zakresu grafiki komputerowej.
Służy jako sala wystawowa, demonstrująca zdolności artystyczne dzieci uczęszczających do Centrum Edukacyjnego.
Dzięki uprzejmości Łukasza Iwana Architekt: Łukasz Iwan Lokalizacja: Warszawa, Polska Zespół projektowy: Łukasz Iwan + Kama Kośka Rok budowy: 2011
[hasła pokrewne: bricoman lodz, drewno ogrodowe, bricomarche zielona góra ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman lodz bricomarche zielona góra drewno ogrodowe