Architektura i nowoczesne budownictwo – Goksu Rope Factory Lofts / Suyabatmaz Demirel Architects

Dzięki uprzejmości Suyabatmaz Demirel Architects Suyabatmaz Demirel Architects udostępnił nam swój projekt dla Loftów Goksu Rope Factory w Stambule.
Nowy właściciel tej opuszczonej fabryki chciał zamienić swoją inwestycję w wysokiej klasy projekt mieszkaniowy składający się z różnych rozmiarów loftów.
Po wizycie na stronie, nasz główny problem stał się jasny.
Ponieważ budynek o powierzchni 17 000 m2 był wykorzystywany przez wiele lat do produkcji przemysłowej, powinien nadal zapewniać autentyczną atmosferę nawet po jego renowacji w celu uzyskania nowych funkcji.
Aby zachować niematerialne opady tego miejsca, konieczna była subtelna i skromna strategia projektowania.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Unikalna topografia Istambułu wytworzyła wiele małych strumieni, które zbierają wody ze wzgórz i przenoszą do Bosforu.
Małe wioski ustawione nad Bosforem znajdują się głównie na końcu tych małych strumieni w dolinach.
Wiele z tych strumieni zostało wysuszonych z powodu rozległych działań budowlanych w dolinach.
Jednak Goksu jest jednym z tych potoków, które przetrwały do tej pory.
Obok Goksu, nieco dalej od Bosforu, znajduje się duża fabryka lin (cuma), która została opuszczona przez wiele lat.
Dzięki uprzejmości Suyabatmaz Demirel Architects Produkcja liny wymagała bardzo długich i wąskich przestrzeni, a wielkość fabryki odpowiada tej konieczności z natury.
Zamieniając długie otwarte przestrzenie w kompleks mieszkalny składający się z około 40 pojedynczych jednostek, naszym podstawowym zamiarem było zapewnienie równego i sprawiedliwego podziału każdego poddasza, tak jak w przypadku cięcia liny w równych częściach.
Ta decyzja projektowa pozwala również mieszkańcom w pełni doświadczyć objętości przekroju kawałka, w którym się znajdują.
W ogólnym podejściu wspólne przestrzenie nie są wstawiane do wnętrza budynku mieszkalnego, a istniejący odcinek nie został zmieniony.
Prawie każdy loft ma przekrój poprzeczny tej wspaniałej konstrukcji, która umożliwia mieszkańcom dostęp do nabrzeża oraz tylnej części ich rezydencji.
Dzięki uprzejmości Suyabatmaz Demirel Architects Surowe drewniane panele, naturalne drewno i kamień, stal i szkło są głównymi materiałami budowlanymi, które również wskazują na poprzednią tożsamość strony, jednak każdy szczegół został starannie zaprojektowany, aby stworzyć najwyższą jakość.
Charakterystyczny przekrój dachu nie został zmieniony i jest wykorzystywany do umożliwienia naturalnej wentylacji i światła dziennego do pomieszczeń poniżej, co również tworzy atrakcyjne tło dla przestrzennej artykulacji ludzi poruszających się w górę iw dół wewnątrz gołębników.
Dzięki uprzejmości Suyabatmaz Demirel Architekci Architekci: Suyabatmaz Demirel Architects Lokalizacja: Goksu, Stambuł, Turcja Projekt Główny: Arif Suyabatmaz, Hakan Demirel Zespół projektowy: Eda Yazkurt, Orhun Ülgen, Deniz Subasi Powierzchnia podłóg: 35.000m2 Rok projektu: 2010
[podobne: brico gniezno godziny otwarcia, psb mrówka warszawa, beton b10 cena ]

Powiązane tematy z artykułem: beton b10 cena brico gniezno godziny otwarcia psb mrówka warszawa