Architektura i nowoczesne budownictwo – Lizbońska Szkoła Architektury stoi w obliczu zamknięcia

Dom w Leiria / Aires Mateus -.
FG + SG (Fernando Guerra, Sergio Guerra) W maju ubiegłego roku Portugalia stała się trzecim krajem w 17 państwowej strefie euro, która potrzebowała ratunku finansowego, aby uniknąć bankructwa po Grecji i Irlandii.
Bezrobocie w kraju wzrosło do 14,8 procent, ponieważ recesja przyniosła ciężkie warunki zarówno architektom, jak i studentom architektury.
Teraz prestiżowy Wydział Architektury na Uniwersytecie Technicznym w Lizbonie (UTL), który wspiera wielu wielkich architektów, takich jak Jo.
O Luis Carrilho da Graça i Manuel Aires Mateus, może być zmuszony do zamknięcia swoich drzwi.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji.
Na granicy zakłóceń finansowych Kolegium nie będzie miało pieniędzy na wypłaty wynagrodzeń w czerwcu, jeśli nie znajdą sposobu na obniżenie kosztów i zwiększenie przychodów.
Jest to trudne zadanie, ponieważ koszty operacyjne zostały już drastycznie ograniczone.
António Cruz Serra, który dwa miesiące temu objął funkcję dziekana, uważa, że Kolegium jest już na progu przetrwania.
W ostatnich miesiącach prawie 60 studentów starało się o unieważnienie rejestracji, ponieważ nie płaciło za to opłat, a 36 nauczycieli-gości zostało powiadomionych, że nie otrzymają zlecenia na naukę drugiego semestru.
António Cruz Serra zwrócił się o pomoc finansową z Ministerstwa Edukacji i Nauki, aby pomóc w rozwiązaniu kryzysu finansowego w szkołach, ale nie było żadnych doniesień, że tak się stanie.
W grudniu rektor Politechniki Lizbońskiej przekazał 1,2 miliona do Szkoły Architektury na budowę rezydencji studenckich.
Jednak fundusze zostały ostatecznie wykorzystane przez Kolegium do spłaty długu na rzecz Generalnego Funduszu Emerytalnego.
Prezydent Kolegium, Pinto Duarte, szuka obecnie nowych źródeł dochodów i spróbuje zwiększyć dochody dzięki zwiększonej aktywności projektów ze światem zewnętrznym.
Źródło z Wydziału Architektury stwierdziło, że.
Niepewność jest stała.
a nauczyciele obawiają się, że zostaną zwolnieni w następnej kolejności.
W kraju znanym z dziewiczej architektury i zdobywców Pritzkera, jakie są długoterminowe skutki zamknięcia, nie tylko dla Portugalii, ale także dla nauczycieli i młodych aspirujących portugalskich architektów.
Jak dotrzeć do świata zewnętrznego.
pomóc Kolegium przetrwać ten kryzys.
Referencje: CRUP, Washington Post, Bloomberg, FAUTL
[więcej w: okna tarasowe przesuwne, brico gniezno, beton b10 cena ]

Powiązane tematy z artykułem: beton b10 cena brico gniezno okna tarasowe przesuwne