Architektura: Kultowa przemiana siedziby głównej ONZ

Zdjęcie Organizacji Narodów Zjednoczonych Planowane do ukończenia w 2014 r.
Ikoniczna siedziba Organizacji Narodów Zjednoczonych (UNHQ) znajduje się w środku projektu o wartości 1,876 miliarda dolarów, znanego jako Capital Master Plan, który ma na celu aktualizację starzejącego się budynku o bezpieczniejszą, nowoczesną i zrównoważoną budowę.
środowisko pracy.
Znajduje się na 18-akrowym terenie, który został darowany przez Johna D.
Rockefellera w 1950 roku, Manhattan UNHQ został zaprojektowany przez międzynarodowy zespół jedenastu architektów, którzy pracowali razem w świecie po II wojnie światowej, aby stworzyć przełomowy budynek poprzez współpracę raczej niż konkurencja.
Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat Capital Master Plan.
Międzynarodowy zespół projektowy prowadził architekt Wallace K.
Harrison.
Ukończony w 1952 roku wspólny projekt jest mieszanką opowieści Oscara Niemeyera.
Wieża w stylu międzynarodowym i ukośny budynek generalny Le Corbusiera, które były dwoma najbardziej popularnymi schematami wybranymi w fazie projektowania.
Znajdź pełną historię UNHQ tutaj na Blogu.
Wraz z zachowaniem wyglądu zabytku zostaną zmodernizowane powierzchnie biurowe budynków.
Zamknięte, hierarchicznie zdefiniowane przestrzenie będą teraz składać się z bardziej elastycznych, otwartych przestrzeni z bardziej popularnymi obszarami zespołowymi, które sprzyjają współpracy.
Starzejące się i nieefektywne wyposażenie zostanie zastąpione, przenosząc kompleks do takich samych norm bezpieczeństwa, jak inne budynki w Nowym Jorku i zapobiegając w przyszłości pogorszeniu.
Obejmuje to poprawę ekologiczności budynku poprzez zastosowanie nowych technologii w celu zmniejszenia zużycia energii, emisji gazów cieplarnianych i zużycia wody.
Zużycie energii zostanie zmniejszone o ponad 50 procent.
Dodatkowo, ślad węglowy budynków zostanie zmniejszony o ponad 45 procent, co oznacza, że emisje dwutlenku węgla zostaną zmniejszone o 23 000 ton rocznie, a zużycie wody świeżej spadnie o ponad 40 procent.
Dalsze udoskonalenia dotyczą jakości środowiska wewnętrznego, wykorzystania zrównoważonych materiałów i uwzględnienia odpowiedniej gospodarki odpadami.
Zostanie zainstalowana nowa wysokowydajna, podwójnie oszklona ściana osłonowa, a także nowa izolacja i środki oszczędzania energii na dachach i ścianach zewnętrznych.
Dachy będą pokryte powłokami fotowoltaicznymi i nadal będą brane pod uwagę demonstracje nowych technologii, takie jak powtórne wykorzystanie szarej wody, turbina wiatrowa, demonstracja beztlenowej gospodarki odpadami i aktywne belki chłodzące, Więcej informacji na temat Capital Master Plan tutaj.
[podobne: bricoman połczyńska do salonu, bricoman połczyńska, bricoman lodz ]

Powiązane tematy z artykułem: bricoman lodz bricoman połczyńska bricoman poznan