Magazyn architektoniczny : Bloom / DO | SU Studio Architecture

Brandon Shigeta DO | SU Studio Architecture udostępnił nam swoją instalację do badań architektonicznych zatytułowaną.
Bloom.
wyświetlane w Galerii materiałów i aplikacji w Los Angeles.
Projekt działa jak indeksujący czas i temperaturę instrumentu śledzącego słońce, z kształtem nawiązującym do kobiecej epoki wiktoriańskiej pod ubraniem,.
Bloom.
łączenie eksperymentów materiałowych, innowacji strukturalnych oraz obliczeniowej formy i tworzenia wzorów w formie reagującej na środowisko.
Projekt jest specjalnie zaprojektowany pod kątem najwyższej wydajności w dniu równonocy wiosennej, 20 marca 2012 r.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Konstrukcja wykonana jest przede wszystkim z inteligentnego termobimetalu, blachy, która zwija się po podgrzaniu, reagująca powierzchnia jest cieniowana i wentyluje określone obszary skorupy, gdy słońce ogrzewa powierzchnię.
Wykorzystuje również złożone oprogramowanie cyfrowe, ponieważ powierzchnia składa się z około 14 000 kawałków lasera.
.
DO | SU Studio Architecture Składa się z 414 hiperbolicznych, paraboloidalnych ułożonych paneli, samonośna struktura kwestionuje zdolność materiałów do wykonania jako powłoki.
Panele łączą dwurzędową powierzchnię bimetalicznych płytek z blokowanym, złożonym systemem aluminiowych ram.
Podobnie jak falowanie powierzchni, rama, ze względu na swoje fałdy, jest zaprojektowana do pojawiania się na wewnętrznej lub zewnętrznej powierzchni w tym samym kadencji szczytów i dolin.
.
Brandon Shigeta Ostateczna forma monocoque, lekka i elastyczna, zależy od ogólnej geometrii i kombinacji materiałów, aby zapewnić pełną stabilność.
W niektórych obszarach.
Bloom ., panele hypar są usztywniane przez zwiększenie liczby połączeń nitowanych, podczas gdy w innych obszarach panele są głębsze w celu zwiększenia zdolności strukturalnych.
Poważnie skręcone kształty paneli pomagają w osiągnięciu powierzchni i rzucają wyzwanie cyfrowym i fabrycznym możliwościom projektowania parametrycznego.
W obrębie pojedynczego panelu części powierzchni są bezpośrednio zwrócone w stronę słońca, podczas gdy druga strona znajduje się w cieniu i nie wymaga reakcji ani zwijania.
Rezultatem jest ogromna różnorodność kształtów i funkcji płytek w każdym panelu.
.
Brandon Shigeta Dalsze badania materiałowe i strukturalne są prowadzone przez Wahlroos-Ritter w spulchnionym szkle, gdzie innowacyjność koncentruje się na szalunku i procesie kształtowania.
Tutaj, podobnie jak w.
Bloom ., rozmiar całej struktury będzie całkowicie związany z możliwościami strukturalnymi każdego panelu hypar.
Jednocześnie Sung rozwija systemy bris-soleil i panele ścian osłonowych, które łączą reagujący termobimetal ze szkłem w pasywne systemy cieniowania.
.
Brandon Shigeta Architekci: DO | SU Studio Architektura Lokalizacja: Galeria materiałów i aplikacji, 1619 Silver Lake Blvd, Los Angeles, Kalifornia, Stany Zjednoczone Główny wykonawca: Doris Kim Sung Współpracownicy: Ingalill Wahlroos-Ritter (konsultant ds.
Szkła), Matthew Melny (inżynier budowlany) Projekt Drużyna: Dylan Wood (prowadzący), Kristi Butterworth, Ali Chen, Renata Ganis, Derek Greene, Julia Michalski, Sayo Morinaga, Evan Shieh Data ukończenia: 19 listopada 2011
[przypisy: okna tarasowe przesuwne, brico kalisz, pręty mosiężne ]

Powiązane tematy z artykułem: brico kalisz okna tarasowe przesuwne pręty mosiężne