Nowoczesna architektura : Konkurs Narodowego Muzeum Afganistanu / SEE | biuro dla architektury i wzornictwa

Dzięki uprzejmości SEE | biuro ds.
architektury i wzornictwa W imieniu afgańskiego Ministerstwa Informacji i Kultury (MoIC), reprezentującego rząd Islamskiej Republiki Afganistanu i wspieranego przez rząd USA i ambasadę USA w Kabulu, ZOBACZ | Biuro architektury i wzornictwa ma przyjemność ogłosić i promować Międzynarodowy Konkurs na Pomysły Architektoniczne (IAIC_NMA) dla nowego Narodowego Muzeum Afganistanu.
Konkurs jest konkursem na jednoetapowe pomysły, którego celem jest wygenerowanie propozycji projektowych, które mają się odbyć nie później niż 6 czerwca, w ramach projektu architektonicznego i szczegółowego projektu budowlanego dla terenu Narodowego Muzeum Afganistanu.
Więcej informacji o konkursie po przerwie.
Oczekuje się, że w przyszłości nowe muzeum zostanie zaprojektowane i zbudowane zgodnie z międzynarodowymi standardami, a konkurs ten pomoże w wizualizacji wyglądu współczesnego muzeum w XXI wieku w kontekście dzisiejszego Afganistanu.
Przewiduje się, że wybrany wnioskodawca może zostać zaproszony do świadczenia pełnych usług projektowych lub może zostać poproszony o partnerstwo z innymi profesjonalnymi firmami projektującymi w celu przygotowania dokumentów niezbędnych do etapu planowania.
W konkursie mogą wziąć udział architekci, inżynierowie, projektanci, projektanci i artyści, aby opracować i zobrazować propozycję, która będzie odpowiedzią na pojawiające się wyzwania dla Muzeum Narodowego w Afganistanie.
Praktykujący architekci, inżynierowie i inne zawody biorące udział w zawodach muszą być zarejestrowani w krajowym urzędzie rejestracyjnym / regulacyjnym.
Specjaliści z mniejszym doświadczeniem w dostarczaniu odpowiednich projektów mogą chcieć rozważyć współpracę z inną praktyką.
Jury konkursu przewodniczy Jego Ekscelencja Minister dr Sayed Makhdoom Raheen (Minister Informacji i Kultury), w skład którego wchodzą międzynarodowi architekci, planiści muzealni, archeolodzy i pokrewni specjaliści od projektowania, w tym Dinah Casson (architekt), Klaus Bode (inżynier środowiska), Toby Allen (inżynier budowlany), Susanne Annen (architekt), Jolyon Leslie (architekt) i William Remsen (architekt).
Zostaną przyznane następujące nagrody: pierwsza nagroda w wysokości 50 000 USD, druga nagroda w wysokości 30 000 USD i trzecia nagroda w wysokości 20 000 USD.
Ponadto należy przyznać trzy Wyróżnienia Honorowe bez nagrody pieniężnej.
Harmonogram: Ogłoszenie konkursu 05 marca 2012 r.
Termin rejestracji 16 kwietnia 2012 r.
Złożenie wniosku projektowego 06 czerwca 2012 r.
Ogłoszenie wyników z lipca 2012 r.
Więcej informacji można znaleźć tutaj.
[patrz też: kamery cieszyn, uwaga synonim, drewno ogrodowe ]

Powiązane tematy z artykułem: drewno ogrodowe kamery cieszyn uwaga synonim