Nowoczesna architektura : Masterplan dla Mönchengladbach / Grimshaw Architects

Dzięki uprzejmości Grimshaw Architects Grimshaw Architekci, we współpracy z lokalnymi partnerami projektu Konrath & Wennemar i FSWLA zostali niedawno wybrani do realizacji wizjonerskiej strategii Masterplan w centrum miasta Mönchengladbach w Niemczech.
Poprzez ścisłą współpracę z obywatelami Mönchengladbach, celem jest opracowanie strategii optymalizacji jakości życia, poprawy gospodarki i wyglądu obszarów śródmiejskich.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Konkurs na masterplan został stworzony przez MG 3.0 Masterplan Mönchengladbach, stowarzyszenie lokalnych, ambitnych i innowacyjnych biznesmenów i przedsiębiorców, którzy widzą znaczną potrzebę promowania rozwoju urbanistycznego miasta.
To policentryczne miasto znane z tradycyjnego związku z przemysłem włókienniczym powstało w wyniku połączenia dwóch historycznie odrębnych miast Rheydt i Mönchengladbach w latach 70.
XX wieku.
Po wstępnych badaniach stało się jasne, że między tymi dwoma ośrodkami wzrasta rozbieżność, co dodatkowo pogarszają fizyczne połączenia, które wymagają fundamentalnej poprawy.
diagram 01 Zespół Grimshaw został powołany w październiku 2011 roku i przeprowadził kluczowe analizy i konsultacje w celu opracowania wizji.
Celem jest ukształtowanie miasta z dwoma sercami, które biją razem.
uznanie różnych tożsamości i funkcji każdego centrum, przy jednoczesnym zapewnieniu, że funkcjonują one jako kompleksowa całość.
diagram 02 Aby osiągnąć to skomplikowane zadanie, Grimshaw i jego partnerzy wprowadzili wizjonerską strategię dla Mönchengladbach opartą na Karcie miejskiego życia .
Strategia opiera się nie tylko na strukturze miasta i jego sieciach komunikacyjnych, lecz także na ekonomicznym, społecznym i kulturowym kontekście miasta i jego mieszkańców.
23 listopada 2011 r.
Sir Nicholas Grimshaw wraz z innymi członkami zespołu rozpoczął konsultacje społeczne z Master MG z MG 3.0.
Wydarzenie zostało dobrze przyjęte, a zespół zbierał cenne opinie.
Konsultacje prowadzone są w ramach projektu i mają zostać zakończone w 2012 r.
Odbędą się one jako seria warsztatów, wydarzeń i za pośrednictwem strony internetowej, aby zapewnić, że rewitalizacja Mönchengladbach będzie całkowicie wspólna.
[podobne: brico marche grójec, beton b10 cena, bricoman poznan ]

Powiązane tematy z artykułem: beton b10 cena brico marche grójec bricoman poznan