Budownictwo wczoraj i dzis : Pawilon / Spotkanie „Gromadzenie”

Dzięki uprzejmości Gatherna Nguyen, So Sugita, Dale Suttle Gathering był pawilonem zaprojektowanym przez Gatherna (Ginna Nguyen, So Sugita, Dale Suttle) wybranym z ponad 600 międzynarodowych zgłoszeń do wybudowania w wizjonerskiej wiosce.
w Union Square Park we wrześniu 2010 r.
Wśród wyróżnionych jurorów znalazły się m.in.
Thom Mayne, Paul Goldberger i Geoff Manaugh.
Zgromadzenie zostało następnie zakupione przez Szóstą i I Historyczną Synagogę i wystawione w Waszyngtonie do października 2010 roku.
Sukkah City New York była konkurencją, która miała na celu ponowne wyobrażenie sobie sukkah, tymczasowego schronienia wzniesionego co roku, by pamiętać o biblijnym exodusie z Egiptu.
.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Suka ma być zamieszkana na posiłki, rozrywkę, odpoczynek i zbieranie się.
Kierując się szerokim zestawem ścisłych, ezoterycznych zasad budowy, Sukkah City New York przedstawiła radykalne alternatywy dla tradycyjnych prostokątnych chat post-i-poliestrowych i pokazała je w odpowiednim miejskim środowisku Nowego Jorku.
Dzięki uprzejmości Zgromadzenia (Ginna Nguyen, So Sugita, Dale Suttle) Przez czterdzieści lat Izraelici wędrowali po pustyni.
Znaleźli odpoczynek od swojej wędrówki, obcowania ze sobą w schronach zbudowanych z zarośli i drzew.
Miasto jest podobne.
Wędrujemy po jego ulicach i gubimy się w chaosie.
W mieście szukamy własnych drzew i naszych chwilowych chwil miejskiej intymności.
I czy wędrując przez pustynię przez czterdzieści lat, czy przez miasto na jeden dzień, wszyscy ludzie pragną wytchnienia.
Sukka jest ikoną ulgi od przemijania, a ten projekt bada tymczasową strukturę w środowisku miejskim poprzez nieliniowy projekt.
Dzięki uprzejmości Zgromadzenia (Ginna Nguyen, So Sugita, Dale Suttle) Związek ulotności miejskiej z nieliniowym systemem polega na tym, w jaki sposób pojedyncze ciała poruszają się w kierunku pewnych punktów przyciągania w danych warunkach.
Rezultatem jest obliczony, ale nieprzewidywalny wzór.
Gdy patyki się zmieniają, tworzą specyficzny wpis i przestrzeń okupacji dla użytkownika.
Teraz ruch i ciało użytkownika mają bezpośrednią interakcję z samą strukturą.
Agregacja gałęzi i zakres stopni obudowy pozwala również na ruch, tworząc zmienność porowatości.
Dzięki uprzejmości Zgromadzenia (Ginna Nguyen, So Sugita, Dale Suttle) Kąt i przepływ pałeczek odbijają duszę odbijającą w ciągu dnia iw nocy, prowadząc wzrok i ducha mieszkańca do gwiazd.
Ten proces tworzy przestrzeń fenomenologiczną.
przez przypadkowość światło jest manipulowane i przez ten niematerialny materiał przestrzeń staje się dynamiczna, docierając do niematerialnego ducha.
Dzięki uprzejmości Zgromadzenia (Ginna Nguyen, So Sugita, Dale Suttle) Projekt: Zbieranie (Ginna Nguyen, So Sugita, Dale Suttle) Współpracownik: Joseph Littrell Organizer: Reboot Typ projektu: Projekt pawilonu: czerwiec 2010.
Wrzesień 2010 r.
Okres budowy: września 2010 r..
19 września 2010 r.
Okres wystawowy: 20 września 2010 r..
21 września 2010 Wykończenia: Kije: 2 x 2 x 12.
Cedr; Przekładka: rura miedziana
[przypisy: brikomarsze krotoszyn, psb mrówka wałbrzych, brico gniezno ]

Powiązane tematy z artykułem: brico gniezno brikomarsze krotoszyn psb mrówka wałbrzych