Magazyn architektoniczny : Eolica Wind Tower / Fran Silvestre Arquitectos

Projekt wieży wiatrowej Fran Silvestre Arquitectos ma na celu stworzenie punktu orientacyjnego, który zmienia jego proporcje w zależności od punktu widzenia i wpływu światła słonecznego; odsłaniając element w ciągłej ewolucji.
Wygrawerowana wieża poświęcona wiatrowi, budynek łączy w sobie energię odnawialną, która zasila miasto i jego urządzenia energią elektryczną, bez potrzeby korzystania z innych zasobów.
Więcej zdjęć i architektów.
opis po przerwie.
Ich konstrukcja wykorzystuje również możliwości, które sugeruje, zarówno pod względem konstrukcji, jak i kształtu.
Staje się emblematem, który odsłania intensywne światło i potężny wiatr, aby ocenić pozytywny obraz społeczeństwa, które zawsze korzystało z otaczających elementów.
.
Fran Silvestre Arquitectos Widok planu jest zaprojektowany za pomocą trzech pionowych rdzeni komunikacyjnych połączonych z sobą dwa razy, próbując rozwiązać zobowiązanie między chęcią bycia częścią krajobrazu a chęcią uwięzienia wiatru.
Układ komunikacji wertykalnej oraz fakt, że są połączone, zapewniają dobrą wydajność strukturalną.
.
Fran Silvestre Arquitectos Nacisk wiatru jest zawsze przyciemniony przez sztywne jądro, podczas gdy orientacja i kształt geometrii pozwalają mu zmienić dominujący wiatr w moc.
Turbiny wiatrowe o osi pionowej są rozmieszczone w obszarach krzywych, które łączą rdzenie komunikacyjne.
Zarówno turbiny wiatrowe, jak i windy panoramiczne są pokryte ażurową metaliczną skórą, która jest przepuszczalna dla wiatru wraz z widokami nadającymi strukturę monolityczny wygląd.
Konstrukcja została opracowana w sposób oczywisty i prosty dzięki szybkomocującym obudowom wspinaczkowym, które umożliwiają zmaterializowanie wbudowanego jako ikony.
.
Struktura Fran Silvestre Arquitectos proponuje układ turbiny wiatrowej o osi pionowej, a jego głębokie fundamenty oparte na palach, najbardziej charakterystyczne dla budynków wysokościowych, pozwalają na włączenie energii geotermalnej.
Objętość przedstawia szerokie powierzchnie stykające się z powierzchnią zewnętrzną.
W tym przypadku pionowe obszary stanowią wsparcie dla panelu fotowoltaicznego, wykorzystując jego stałą ekspozycję na promieniowanie słoneczne.
Poza tym pozioma powierzchnia podium jest wykorzystywana do pozyskiwania energii termoelektrycznej.
.
Fran Silvestre Arquitectos Architekci: Fran Silvestre Arquitectos Lokalizacja: Walencja, Hiszpania Zespół projektowy: Fran Silvestre, María José Sáez, María Masiá, Adrián Mora Maroto, Jordi Martínez Ventura, Sara Ferreras Sancho Inżynieria: ITE (Instituto tecnológico de la energía) Współpracownicy: David Gallardo Llopis (inżynier budowlany), Alfaro Hofmann (projektowanie wnętrz), efekty wizualne 3D (infografika)
[patrz też: brico puławy, bricoman lodz, psb mrówka wałbrzych ]

Powiązane tematy z artykułem: brico puławy bricoman lodz psb mrówka wałbrzych